2008-11-29

Нарешті Президент України Віктор Ющенко зважився на крок, на який від нього очікували останні три роки

Сьогодні на з’їзді партії Народний Союз Наша Україна він дав згоду на обрання себе вже не почесним, як це було досі, а фактичним лідером «партії майдану».

Кандидатуру Ющенка вніс на голосування колишній лідер партії В'ячеслав Кириленко, що склав свої повноваження на початку з'їзду.

Рішення Президента очевидне: за рік нові президентські вибори, а без оновленої і ефективно діючої партії перемогти Віктору Андрійовичу буде ой як нелегко. Звичайно, можна було б спробувати зробити ставку на новий політичний проект, що не мав би за собою помаранчевого шлейфу. Проте, як тоді бути з революційними завоюваннями кінця 2004 року? Адже титульними їх носіями перед виборцями завжди були і є чинний Президент та НСНУ в одній зв’язці. Саме тому Президент та Наша Україна приречені, або разом перемогати, або відійти на узбіччя політичної перспективи.

Головним випробуванням напередодні президентських виборів мали б стати чергові дострокові парламентські вибори, які до цього часу так і не зрозуміло чи відбудуться взагалі. Політологи не виключають, що таки відбудуться. І, навіть більше того, відбудуться одночасно з президентськими виборами. Якщо це дійсно так, то вчинок Президента, щодо особистого очолювання партії, цілком логічний. Він може відчутно підняти рейтинг НСНУ (зараз він не перевищує 1,5%). А за умови очолювання Президентом виборчого списку партії, чи однойменного до зразка 2002 року «Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», зможе навіть повернути електоральну довіру до національно-ліберальної ідеології, яка в останні роки багато втратила.

Президенту нічого не лишається, як тільки йти у ва-банк. Проте, нині схоже на те, що головним інструментом повернення довіри людей до нього та очолюваної ним партії стане все таки не формування різнокаліброваного виборчого блоку (як це було досі), а створення могутньої централізованої партійної структури, побудованої, як на особистій відданості Президенту, так і на взаємних внутріпартійних зобов’язаннях.

ФОТО http://www.prezident.org.ua/ та Ярослава Розмаріцина

2008-11-22

22 листопада скорботна дата для усіх українців – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій 1932-1933 років.

Загальнонаціональна хвилина мовчання на згадку про жертв Голодомору 1932-33 років була оголошена в Україні о 16:17. Після неї розпочалася всеукраїнська акція Запали свічу...

Мені приємно, що мій син Назар другий рік поспіль зголошується сам запалити свічку пам’яті. І не тому, що для нього це є дитячою забавкою. Він добре знає історію моєї родини. І я сподіваюся, що колись так само його діти запалять таку ж свічку в пом’ять усіх безневинних моїх пращурів та всіх людей, що загинули у ті далекі роки від штучного голоду та політичних переслідувань.

Вічна їм пам’ть і царство небесне!


Перший сніг сьогодні випав у Чернігові.Сніг швидко розтаяв, проте встиг порадувати малечу.

Чудо на день святого Михайла
Чудом на день святого Михайла назвали у Чернігові появу над містом наприкінці листопада веселки. Вона, обійнявши усе місто, неначе розпрощалася з осенню та привітала зиму. Бо ж наступного дня у Чернігові випав перший сніг...

Фото автора.2008-11-19

Безсмертна пісня Володимира Івасюка "Я піду в далекі гори" (1967 р.) у чудовому виконанні Тараса Чубая та гурту "Плач Єремії"

Дітки, попросіть батьків кинути палити!

Планета мінімум двічі на рік умовляє землян кинути палити тютюн. Один раз – 31 травня (Всесвітній день без тютюнового диму), та ще – кожного третього четверга листопада (Міжнародний день відмови від паління). Завтра саме такий третій четвер листопада. Отож, є сенс знову нагадати про шкоду, яку тютюнопаління наносить людському здоров’ю.

Не потрібно навіть великих зусиль щоб знайти в інтернеті безліч інформації про те, яке лихо приносить паління людському організму та психіці. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на сьогодні у світі проживає близько 1,5 мільярда осіб, які курять, а найбільша їх кількість в Китаї, Росії та США. Щорічно нікотин вбиває близько 120 тисяч українців. Близько 90% смертей у світі настає від раку легенів, хронічного бронхіту і захворювань серця. Противники куріння підрахували, що кожні десять секунд помирає завзятий курець, а до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди. Чи знають курці про цю страшну статистику? Знають, проте у своїй більшості не переймаються проблемою до тих пір, поки здоров’я саме не заволає "Досить!".

У завзятих курців є один чудовий жарт: "Немає нічого простішого за те, щоб кинути палити. Я тисячу разів це робив". Так само і я жартував, пояснюючи свою безпомічність та чисельні спроби "зав’язати" з цигаркою. За п’ятнадцять років стажу курця мені довелося перепробувати усі можливі способи кинути палити. Нічого не допомагало. Аж доти, коли одного чудового дня мій маленький син, дивлячись мені в очі, промовив фразу, що, сподіваюся, раз і назавжди "закодувала" мене від тютюнопаління. Він сказав: "Тато, я не хочу щоб ти вмер від раку і залишив мене сиротою. Бо тебе я дуже люблю...". З того часу, а це було майже три роки тому, я не викурив жодної цигарки чи люльки, якою у свій час дуже пишався.

Фото автора.

2008-11-16

Ідіотизм здатний довести до абсурду будь-яку добру справу


Інформ-агентство "Українські новини" повідомили про те, що Всеукраїнська молодіжна організація Союз української молоді в Україні закликає вшанувати пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років... голодуванням тривалістю 33 години (!!!). З цією ініціативою виступила Тернопільська регіональна організація СУМ.

Складно коментувати подібну дурість. Бо ж на домку можуть прийти й інші ідеї. Наприклад, Колїївщину відзначати коліївщиною, а Полтавську битву - сутичками з російськими регулярними військами (для цього росіян слід запросити під Полтаву). Волосся дибом встає коли уявиш, як можна відзначити аварію на атомній енергостанції у Чорнобилі...

2008-11-14

Чернігівська міська рада обрала секретаря

Ним став 36-річний "регіонал" Олег Шеремет. Його кандидатуру на розгляд депутатів міський голова сьогодні виніс повторно, після того, як на минулому тижні для обрання Шеремета на посаду секретаря міськради забракло усього два голоси. Як повідомив відділ зв`язків з громадськістю міської ради, таємне голосування відбувалося в закритому режимі. "За" кандидатуру Олега Шеремета проголосували 29 депутатів із 31, які взяли участь у голосуванні, один "проти" та один бюлетень був визнаний недійсним. У роботі сесії на момент голосування брали участь 47 депутатів та міський голова.

Питання про обрання нового секретаря постало після того, як влітку цього року депутати висловили свою недовіру секретарю міськради тридцятирічному соціалісту Віталію Гольцю. За припущенням місцевих ЗМІ, за відставкою Гольця стояв екс-міський голова Чернігова і колишній міністр транспорту та зв’язку соціаліст Микола Рудьковський. Чорна кішка пробігла між однопартійцями тоді, коли після відмови Рудьковського від крісла чернігівського мера на користь мандата депутата Верховної Ради, Голець дистанцювався від активного партійного життя і зосредився "виключно на своїй посаді". Цікаво, що "рука Рудьковського" була помічена і в невдалій першій спробі депутатів обрати Шеремета на вакантну секретарську посаду. Начебто, колишнього міністра не влаштувало в особі Олега Шеремета те, що той у свій час виступив на захист свого колеги Гольця і публічно натякнув журналістам на причетність Рудьковського до тиску на депутатів...

Як би там не було, а новий секретар Чернігівської міської ради вже є. Тепер аналітики намагатимуться змоделювати ситуацію як зміниться розстановка політичних сил в місті після посилення ролі Партії Регіонів в Чернігові в особі Шеремета. Найбільш ймовірною моделлю є така: за пів-року-рік депутати висловлюють недовіру чинному міському голові Олександру Соколову. Згідно законодавства секретар міської ради виконуватиме обов’язки мера доти, поки Верховна Рада не призначить дострокові вибори міського голови. А це, з огляду на непрогнозовану ситуацією навколо самого Українського парламенту, може статись нескоро. За час цієї невизначенності Олег Шеремет зміцнюватиме свій імідж і до наступних виборів міського голови буде однією з найреальніших (в очах виборців) і найвпливовіших (за посадою) кандидатур на посаду міського голови. Що ж, поживемо - побачимо.

Довідково:

Олег Семенович Шеремет, кандидат юридичних наук, 1972 року народження, депутат Чернігівської міської ради від Партії регіонів. До обрання на посаду секретаря – декан юридичного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління. У депутатському корпусі працював у постійній комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

Одружений, виховує сина.

2008-11-12

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку свого голову Арсенія Яценюка

Політична доцільність знову взяла верх над здоровим глуздом. За відкликання з посади спікера голосували 233 народних депутати: Партія регіонів - 175, БЮТ - 1, НУ-НС - 10, КПУ - 27, Блок Литвина - 20. Рішення приймалося шляхом відкритого поіменного голосування за допомогою системи Рада.

Стає очевидним, що політична криза в Парламенті набирає нових обертів. Швидше за все нової "спікіріади" не буде. Проте, навряд чи обрання нового Голови Верховної Ради спричинить до пошуку компромісу. Коаліція, що виникла у результаті компромісного голосування за відставку Яценюка, так і залишиться ситуативною. Адже ані Блок Литвина, ані Єдиний Центр (осколок колись могутнього пропрезидентського НУ-НСу) не підуть на об’єднання, у першу чергу, з комуністами, ну а по-друге - з Партією Регіонів. Формальне оформлення нової коаліції у Верховній Раді мало б відкрити дорогу для чергового прем’єрства Віктора Януковича. Однак, цього мало хто хоче. І, в особливості, напередодні президентських виборів, що вже відбудуться за рік. Що ж стоїть за відстороненням від влади Арсенія Петровича? Ймовірно, що "змовники" ставили перед собою дві мети: позбутися з посади відносно самостійного, і тому незручного, політика, а також під головуванням нової компромісної для них фігури (називаються прізвища Литвина чи Плюща) ухвалити ряд наперед визначених законів. Серед яких, не виключено, будуть й новий Закон про вибори до Верховної Ради України та Закон про вибори Президента України. Саме після ухвалення цих законів депутати зі спокійною душею зможуть піти на дострокові парламентські вибори. Які, ймовірно, відбудуться не раніше березня наступного року.

P.S.
На своїй прес-конференції, яка відбулася після оголошення про відставку з посади Голови Верховної Ради, Арсеній Яценюк заявив що обов’язково повернеться і натякнув на можливу свою участь в майбутніх президентських виборах...

2008-11-11

Сьогодні відзначається 90-а річниця з дня закінчення Першої світової війни

11 листопада 1918 року в Комп’єнському лісі було підписано перемир’я між Німеччиною та країнами Антанти. Проте, офіційно Велика війна (як її нерідко називали на Заході) закінчилася в 1919 році Версальським договором, який багато в чому і став причиною початку Другої світової війни.

Перша світова війна тривала з 28 липня 1914 р. по 11 листопада 1918 р. і охоплювала 38 держав. Її жертвами стали близько 10 мільйонів людей. Найбільших втрат зазнали Німеччина – 1,9 млн. вбитих солдатів і офіцерів, Росія – 1,7 млн., Франція – 1,4 млн., Австро-Угорщина – мільйон, Королівство Велика Британія – 760 тисяч. Результатом Першої світової стало падіння чотирьох імперій: Російської, Австрійської, Німецької та Оттоманської.
Безпосереднім приводом до війни слугувало Сараєвське вбивство 28 червня 1914 року австрійського ерцгерцога Франца Фердинанда дев’ятнадцятирічним сербським студентом Гаврилом Принципом, який був членом таємної організації “Млада Босна”, що боролася за об’єднання всіх південнослов’янських народів в одну державу.


2008-11-06

Сьогодні виповнюється 200 років з дня народження видатного українського історика, письменника, перекладача, археографа Осипа Бодянського

Осип Бодянський народився у Варві, навчався у Прилуках. Закінчив полтавську духовну семінарію, проте від ідеї стати священиком відмовився і вирішив присвятити своє життя науці. Осип Максимович закінчив Московський Університет після чого тривалий час пропрацював там на посаді професора кафедри історії літератури, слов’янських мов, очолював Товариство старожитностей Російських. Під його редакцією вперше побачили світ багато історичних джерел. Зокрема саме він підготував до друку знамениту “Історію Русів або Малої Росії”, яка стала одним із найвизначніших творів української національно-політичної думки кінця вісімнадцятого – початку дев’ятнадцятого століття. А такі його праці, як “Про погляди щодо походження Русі”, “Розгляд різних думок про давню мову північних і південних Русів”, “Про народну поезію слов’янських племен” та інші ввійшли в скарбницю європейської наукової думки.

Осип Бодянський своєю творчістю та дослідницькою діяльністю мав вплив на багатьох українських і російських письменників, поетів та істориків, в тому числі на Тараса Шевченка, Миколу Костомарова, Євгена Гребінку, Панька Куліша, Миколу Гоголя та Олександра Пушкіна.


В переддень святкування 200-т річчя з дня народження Осипа Бодянського учора, 5 листопада 2008 року, в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Короленка відбулася презентація книги Володимира Мельниченка “На славу нашої преславної України”: (Тарас Шевченко і Осип Бодянський)”.

2008-11-01

Верховна Рада: поганий мир краще за хорошу війну

Учора Український Парламент таки спромігся ухвалити закон про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи. За ухвалення антикризового закону, запропонованого Президентом Віктором Ющенком, проголосували 243 народних обранців із 440, зареєстрованих у сесійній залі: 154 депутата від БЮТ, 69 – від Нашої України – Народної самооборони та 20 – від Блоку Литвина. Жодного голосу не дали депутати від Партії регіонів та КПУ. Фактично результати голосування відтворили той формат демократичної коаліції у Верховній Раді Україні, на який ще місяць тому сподівалася так звана більша частина патріотично налаштованих виборців. Протее, дива знову не сталось.

Того ж дня, увечері, під час ток-шоу «Свобода на телеканалі «Інтер» лідер парламентської фракції НУ-НС Вячеслав Кириленко заперечив можливість відновлення коаліції навіть за участі фракції Блоку Володимира Литвина. З огляду на те, що під час вчорашнього пленарного засідання більшістю голосів депутати знову відмовились проголосувати за виділення коштів на проведення дострокових виборів Верховної Ради, ситуація у державі продовжує виглядати не менш запутанною. Єдине, про що тепер
можна говорити з цілковитою впевненістю, що виборів у цьому році в Україні таки не буде.

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів