2011-02-17

У Чернігові пройшов тренінг щодо посилення правової культури громадян

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з управлінням преси та інформації облдержадміністрації, відділом інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю обласної ради та відділом зв’язків з громадськістю міської ради провів семінар-тренінг з питань правозахисту для редакторів та журналістів обласних і районних друкованих видань.

Як відзначили на початку заходу Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, та Сергій Федусь, начальник відділу преси та книговидавництва управління у справах преси та інформації ОДА, правова просвіта є актуальною проблемою в умовах розбудови громадянського суспільства.


В.Тарасов розповів учасникам семінару про особливості правової просвіти населення, співпрацю ЗМІ, неурядових організацій та органів влади. Він зауважив, що в умовах низького рівня правової культури громадян, тотального зубожіння населення зростає роль друкованих ЗМІ як носія доступної інформації про права громадян та конкретні приклади вирішення проблем правового характеру.

Роль органів юстиції в правовій просвіті населення висвітлив Олександр Одинець, провідний спеціаліст Чернігівського міського управління юстиції. За його словами, незаможні громадяни можуть отримати безкоштовну допомогу в громадських приймальнях, що працюють при управліннях юстиції.
Приклади діяльності правозахисних організацій щодо посилення правових можливостей незаможних верств населення назвала Алла Лепеха, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр». Організація має більш як десятирічний досвід роботи з такими специфічними категоріями громадян як малозабезпечені, безпритульні, звільнені з місць позбавлення волі.

Олександр Соломаха, начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю обласної ради, прокоментував новий Закон «Про доступ до публічної інформації». Він переконаний, що на даному етапі посилюється роль підрозділів, відповідальних за зв’язки з громадськістю. Вони мають виступати ефективним комунікатором між органами влади та суспільством.

Учасники семінару зійшлися на думці, що важливою передумовою посилення правосвідомості громадян та розбудови громадянського суспільства в Україні має стати тісна системна співпраця органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації та фахівців-правознавців.

Немає коментарів:

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів