Про градусникову свідомість, або «Back in the USSR»

У стрічці двоє чоловіків — Сергій Пшеничний та Андрій Нємчинов — дивним чином подорожують у часі. А саме — потрапляють у 1949 рік до маленького шахтарського містечка, де минуло дитинство Андрія і де ось-ось мав народитися Сергій. Обидва чоловіки не просто потрапляють у минуле, а й застрягають там в одному конкретному дні — 8 травня. Як і в американській комедії «День бабака», їм доводиться безкінечну кількість разів цей день проживати наново.
Спочатку чоловіків тішить можливість спілкуватися зі своїми ще молодими рідними, спостерігати за життям у місті, розважатися. Але згодом це їм набридає, адже кожного наступного ранку все починається знову, і будь-які зусилля, аби щось змінити, виявляються марними. Безсилля й розпач охоплюють чоловіків… Суспільство, за яким вони вже не пасивно спостерігають, а намагаються хоч якось на нього вплинути, починає лякати чоловіків своєю жорстокістю й безглуздістю. «Они не помнят ничего! Ни добра, ни зла. Как градусник! Стряхнул — и нет ничего…», — обурюється один з героїв фільму.
Сергій і Андрій намагаються вирватися з часової пастки, але це їм ніяк не вдається. Лише втративши будь-яку надію на повернення у свій час, де вже вирують горбачовська перебудова, гласність і демократія, припинивши турбуватися лише про своє особисте, чоловіки отримують шанс на повернення.


Олександр СОЛОМАХА спеціально для "Світ-інфо"
Коментарі