2008-01-23

День соборності – свято єдності


Територія України є цілісною і недоторканною. Це конституційно закріплений факт. А от чи існує в нашій державі єдність духовна? Відповіді на це запитання намагалися шукати учасники зустрічі за круглим столом, що відбулася у Центральній міській бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського.

Про об'єднання українців незалежно від релігійних переконань і політичних уподобань навколо конкретної доброї справи говорила заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз.

А доктор філософських наук, головний консультант відділу гуманітарної політики Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України Ірина Богачевська наголошувала на тому, що саме "неузгодженість української політичної еліти, неспроможність лідерів партій дійти компромісу, провокування внутрішньополітичної боротьби стали вагомими чинниками падіння Української Народної Республіки. Схожі проблеми спостерігаються і в сучасному українському політикумі". А тому лише внутрішня інтеграція українського суспільства, його економічна, соціальна, етнонаціональна консолідація та державна солідаризація здатні протистояти внутрішнім і зовнішнім викликам, що стоять перед сучасною Україною.


Про роль видатних чернігівців – політичних та громадських діячів у справі об'єднання України, створенні і зміцненні її державності йшлося у виступі депутата міської ради Володимира Ступака. Цю ж тему, тільки з позицій культурно-просвітницьких, продовжив начальник управління культури міськради Олег Васюта.

Основна ж дискусія розгорнулася навколо теми релігійного протистояння як фактора, що роз'єднує українське суспільство. Чи має втручатися у цей процес держава? Якщо так, то яким чином? Учасники зустрічі погодилися з твердженням заступника начальника відділу зв'язків з громадськістю обласної ради Олександра Соломахи про те, що конфлікт між УПЦ Київського та Московського патріархатів – проекція політичної ситуації в Україні і налагодження стосунків між конфесіями прямо від цієї ситуації залежить.

Голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Василь Чепурний нагадав присутнім, що говорячи про об'єднання українців варто мати на увазі не лише тих, хто проживає у нашій державі, а й велику діаспору в Канаді, Росії, інших країнах світу.

Сучасним поколінням українців, особливо молоді, необхідно усвідомити важливість прагнення до порозуміння, як запоруки єдності суспільства, переконана Ірина Соломаха начальник відділу зв'язків з громадськістю міської ради.

Єдиними були учасники засідання у тому, що тільки об'єднання усіх політичних сил та релігійних громад навколо національної ідеї забезпечить Україні високий міжнародний імідж та успішну інтеграцію до світової спільноти.


Відділ зв’язків з громадськістю міської рад

Немає коментарів:

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів