2008-01-10

Чи стане Європа ближчою для Чернігівщини? І чи може у цьому їй допомогти Інтернет

Нині в Україні і, зокрема, на Чернігівщині інтернет стає все активнішим учасником суспільно-політичного життя. Це, передусім, пов’язано з стрімким поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій та очевидним здешевленням технічних засобів – комп’ютери та мобільний зв'язок стають все більш і більш доступнішими для пересічних людей. На сьогоднішній день усі районні ради та ради міст обласного значення підключені до мережі Інтернет і активно користуються можливостями електронної пошти та інформаційно-пошуковими серверами. Однак, лише вісім представницьких органів (Чернігівська облрада, Ічнянська, Куликівська, Прилуцька, Чернігівська райради та Чернігівська, Прилуцька і Ніжинська міськради) мають свої офіційні веб-ресурси.

Існування офіційних сайтів районів та міст Чернігівської області покликане забезпечити безперебійний процес інформування громадян про діяльність органів місцевого самоврядування. Крім того, ці сайти заповнюють і ті інформаційні ніші, які для комерційних медіа вважаються малопривабливими – довідкова інформація, юридичні бази даних, методичні поради в допомогу депутатам тощо. Проте, за словами заступника начальника відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату облради Олександра Соломахи, головною бідою переважної більшості діючих офіційних веб-ресурсів місцевих рад є відсутність налагодженого механізму системного поповнення їх інформацією. Без цього механізму вести мову про ефективне використання Інтернет-ресурсів для розвитку місцевих громад неможна. Іншою причиною, що гальмує просування представницької влади районів області до міжнародної павутини, на думку Олександра Соломахи, є відсутність висококваліфікованих технічних спеціалістів здатних не просто адмініструвати веб-сайти, але й технічно їх вдосконалювати. Наприклад, з подібною проблемою нещодавно зіткнулася Ніжинська районна рада. За словами її голови Валерія Марченка відповідних технічних спеціалістів для створення і підтримки офіційної веб-сторінки Ніжинського району йому доводиться шукати в Чернігові і навіть у Києві. Не те щоб у Ніжині зовсім не було відповідної кваліфікації спеціалістів, просто їх дуже мало і їхні послуги коштують нереально дорого.

Коментуючи ситуацію з присутністю місцевої представницької влади в мережі Інтернет заступник голови обласної ради Олег Обушний в інтерв’ю «Політичній Україні» зауважив, що рано чи пізно (а чим раніше, тим швидше від цього виграє громада) керівництво більшості місцевих органів самоврядування зрозуміє усю користь Інтернету. Адже це майже необмежена можливість презентувати свій край і його інвестиційний потенціал далеко за межами України. Крім того, на порядку денному сучасної політичної реальності стоїть питання запровадження владою так званого «електронного уряду». Тобто, не просто представлення органів публічної влади в Інтернеті, а й мережеве надання послуг владними підрозділами в режимі реального часу. Саме у цьому напрямку вже давно крокує Європа, в двері якої стукає і наша держава.

Микола Кулініч, "Політична Україна", 09.08.2007

Немає коментарів:

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів