«Свобода як основа соборності та незалежності України»

20 січня 2012 року до Дня Соборності та Свободи України Чернігівський, Донецький, Полтавський, Миколаївський та Івано-Франківський центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій провели відеоконференцію на тему «Свобода як основа соборності та незалежності України».

Учасники відео мосту: історики, політологи, представники органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій і журналісти з цих областей.
Один із ініціаторів і модератор відеоконференції, директор Чернігівського центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко підкреслив, що проголошення 22 січня 1919 р. Акту возз'єднання – Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки стало поворотною віхою в історії українського народу. Україна завдяки боротьбі поколінь її кращих синів і доньок вже двадцять років має і розвиває соборну українську державу.
Український інститут національної пам’яті категорично відкидає та засуджує будь-які спроби окремих політиків, псевдонауковців виступити проти Соборності України та висловлювати образи на адресу її окремих регіонів – заявив від імені керівництва установи та особисто її директора, члена-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка науковий співробітник Інституту Сергій Бутко. Він поінформував, що проблематику Соборності України у лютому і березні цього року обговорюватимуть на запланованих всеукраїнських наукових конференціях за участю Верховної Ради України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, інших відомств та установ. Одним із ініціаторів і співорганізатором цих наукових форумів є Український інститут національної пам’яті.

Андрій Подорван, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, наголосив, що цього року свято набуло нового формату — 30 грудня 2011 року Президент України відповідним Указом встановив 22 січня Днем Соборності та Свободи України. Таким чином, ця пам’ятна дата має тепер не лише історичний вимір — як факт возз’єднання українських земель, а також і суспільно-демократичний — адже тоді про прагнення будувати соборну державу виявили дві демократичні республіки.

Олександр Соломаха, начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, магістр державного управління, зауважив, що ідеї формування та розвитку держави виключно на етнонаціональній основі є невдалими та руйнівними. Вони заперечують фундаментальну засаду державності – соборність і свободу. Його підтримав Сергій Бутко, який нагадав, що в розбудові нашої держави використана фундаментальна ідея територіального патріотизму на основі титульного народу, яку найбільш чітко сформулював ідеолог українського консерватизму В’ячеслав Липинський.

Світлана Пасталиця, голова Громадської ради при Чернігівської облдержадміністрації розвиваючи думку колег із інших регіонів, що Соборність України – єдність різноманітного, підкреслила: вона ґрунтується на фундаментальній засаді толерантності.
Учасники відеомосту розглянули проблематику Соборності та Свободи України в контексті історії та політичного, соціально-економічного, культурного розвитку сучасної незалежної і соборної України, використання виховного потенціалу ідеї соборності.

Вони дійшли висновку про те, День Соборності та Свободи України – це добра нагода нагадати, що сила нашої держави в єдності українського народу і всіх його земель, а самі ці поняття нероздільні. Вони забезпечують базові умови розвитку процвітаючої національної демократичної держави.

Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

Коментарі