Москва веде неоголошену війну з усім Заходом, кінцевою метою якої є поступове встановлення власної, передусім енергетичної гегемонії

“Вставання з колін” Росії проявляється вже не лише у винятковій констатації намірів реанімувати своє імперське минуле, але й веденні активної наступальницької зовнішньої політики. Якщо війна з Грузією продемонструвала колишнім радянським республікам серйозність кремлівських планів щодо відновлення кордонів імперії зразка СРСР, то газотранзитний конфлікт з Україною має на меті значно більше. Мета Москви налякати Європу, продемонструвавши їй силу свого основного козиря в грі на міжнародній арені. А саме – газову дубинку, якою Кремль вже не лякає, а карає.

Звичайно, перекриття росіянами вентилю на газовій трубі ніколи б не дало такого вражаючого ефекту, скажімо влітку коли європейці страждають від спеки та власної самозакоханості у свій добробут та стабільність. Тому холодна зима в період розгортання світової економічної кризи є гарною картинкою, на тлі якої дії Росії вже не можуть виглядати лише як простий шантаж України з метою отримання виключно економічних дивідентів. Москва веде неоголошену війну з усім Заходом, кінцевою метою якої є поступове встановлення власної, передусім енергетичної гегемонії. Цікаво, що Захід це зрозумів занадто пізно і не зміг вчасно протиставити цьому жоден з ефективних механізмів. Адже не підписання російською стороною Європейської енергетичної Хартії мало у свій час всерйоз насторожити Європейський Союз. Проте, цього не сталося. ЄС до останнього не бажав втручатися у газовий конфлікт між Росією та Україною. Навіть й цього часу, рефлексії Об`єднаної Європи спочатку обмежились загальними закликами самостійно вирішити конфлікт між "вовком та кроликом". І лише коли батареї пересічних європейців таки дійсно перестали їх гріти, а в супермаркетах зникли усі обігрівачі, очільники Євросоюзу забили тревогу і почали думати як ситуацію розрулити…

А тим часом, як повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради, Чернігівська ТЕЦ скоротила до мінімуму споживання газу та з п’ятниці працює на вугіллі. Як заявив Чернігівський міський голова Олександр Соколов, "спільно з керівництвом ТЕЦ прийняли рішення і перевели підприємство на споживання вугілля". На підприємстві наразі є запас вугілля близько 90 тисяч тонн, чого вистачить до завершення опалювального сезону. Що ж, життя продовжується.

Коментарі