2009-01-27

Економічна криза, у першу чергу, б’є по бюджетній сфері

45 мільйонів 800 тисяч гривень винен бюджет працівникам бюджетної сфери станом на 1 січня 2009 року. Про це повідомив заступник голови Чернігівської ОДА Володимир Приходько під час зустрічі з журналістами в Чернігівському Прес-клубі реформ.

Так освітяни минулого року не отримали 25,3 млн. грн. заробітної плати, медики - 11,8 млн. грн., працівники органів місцевого самоврядування - 3,6 млн. грн., закладів культури - 2,9 млн. грн., працівники сфери соціального захисту - 1,7 млн. грн., фізичної культури - 300 тисяч гривень, стільки і представники інших галузей, що фінансуються з бюджету.
Як пояснив пан Приходько, такі борги із виплати зарплати сталися у тому числі через зменшення надходжень до місцевих бюджетів, оскільки основним джерелом наповнення доходної частини бюджету є податок з доходів фізичних осіб. Через скорочення працівників, а також через скорочення робочого тижня на підприємствах та фірмах цей вид надходжень зменшився. Ситуація погіршилася ще і тому, що 2008 року був значно меншим трансфер з державного бюджету на покриття дефіциту коштів з виплати заробітної плати. Так якщо 2006 року з держбюджету на ці потреби надійшло 38,8 млн. грн., 2007 року - 73,9 млн. грн., то 2008 року - лише 29,9 млн. грн. Щодо виплати пенсій, то за словами Володимира Приходька, пенсіонери Чернігівської області отримують пенсії своєчасно. Заборгованості із виплати пенсій на Чернігівщині немає. Щодо своєчасності пенсійних виплат до заява пана Приходька викликає певні сумніви хоча б терез те, що мої знайомі пенсіонери як за листопад, так і за грудень 2008 року отримали свої пенсії з двох-, трьохтижневим запізненням. Складною є ситуація на ринку праці. На 22 січня 2009 року в Чернігівській області офіційно зареєстровано 32 тисячі безробітних. Це у півтора рази більше, ніж за такий же період 2008 року. З них 76% отримують допомогу по безробіттю. Заборгованість із виплати цього виду допомоги становить 200 тисяч гривень.


За даними ж Держкомстату, майже 900 тисяч українців, наприкінці минулого року офіційно залишилися без роботи, а це 3% від загальної кількості працездатного населення. Першими під скорочення потрапили працівники хімічної промисловості, будівельної сфери, а нині скрута зачепила і так звані «білі комірці» - співробітників банківської сфери, рекламних агенцій, журналістів, управлінців. За інформацією українських кадрових агенцій, від початку цього року кількість резюме від представників розумової праці зросла на 10-15%.
Фото автора.

Немає коментарів:

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів