2010-01-26

Є речі важливіші за гроші, але без грошей ці речі не купиш

Посипала голову попелом і зареклася більше ні на кого не какати Асоціація регіональних засобів масової інформації, яка об'єднує практично усі районні газети Чернігівщини. Ні з того, ні з чого вона виступила із заявою у якій пообіцяла, що, мовляв, районки більше ніколи не будуть друкувати матеріали з елементами "чорного піару".
"Ми працюємо і будемо працювати з чітким і неухильним дотриманням виборчого законодавства та демократичних стандартів діяльності ЗМІ. На першому місці у нас були, є і залишаються інтереси наших читачів, а не будь-яких політичних сил", - сказано у документі. Показово, що заява районних друкованих ЗМІ з’явилася вже після першого туру виборів Президента України. До цього, видно, проблем з «чорним піаром» у ЗМІ просто не виникало.
Асоціація, що виступила від імені 24 районних видань, проте, так і не запропонувала свого визначення, що ж то є таке за «чорний піар». Також вона не поділилася бодай одним прикладом, коли проти її членів чинився б тиск. "Ми широко оприлюднюватимемо спроби тиску на засоби масової інформації, від кого б вони не йшли – чи від влади, чи від опозиції. Ми відстоюватимемо усіма можливими засобами свободу слова і власну професійну гідність" – відмічено у заяві.
Мені, як колишньому газетяреві, очевидно, що вся суть не в «чоному піарі» (його просто не існує, бо є інформація яка або достовірна, або ж ні ), а у намаганні деяких осіб цей піар протиснути в газету «на халяву». Адже, доки гроші платяться, з журналістською гідністю все нормально. Або ж, як сказав Проспер Меріме, «є речі важливіші за гроші, але без грошей ці речі не купиш».
Малюнок Дмитра Тевкуна.

Немає коментарів:

Follow by Email

Чернігів стародавній Веб-камери. Чернігів